Etiket: Oksijen Absorber

Blog

Oksijen Tutucu Ambalaj Malzemeleri

Oksijen Tutucu Ambalaj Malzemeleri, paket içerisindeki oksijeni emerek %0.1 oranına indiren ve ürünün bozulma ihtimalini en aza indiren malzemelerdir. Özellikle iade ve olumsuz geri dönüş oranını minimuma indirmesi nedeniyle de her geçen gün kullanım alanı genişlemektedir.

Blog

Oxygen Absorber Nedir?

Oxygen Absorber gıda maddelerinin besin değerini yitirmesini önlemek; bozulma, ekşime, küflenme, tat farklılığı, renk atması gibi sorunlarını engellemek için ambalaj içerisinde kullanılan şerit veya şaselerdir. Daha Türkçe tabiri oksijen emici ya da oksijen tutucu olan bu malzemeler, ürünün ambalajı kapatıldıktan sonra bu işlevi gerçekleştirmesi nedeniyle Aktif Ambalajlama çözümleri içerisinde yer alır.

Blog

Oksijen Emici Fiyatları

Oksijen emici fiyatları, oksijen tutucunun kullanılacağı ambalaj çeşidi ve boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Ambalaj içerisinde yer alan havanın içerdiği oksijen oranı ve dış ortamdan ambalaj içerisine giren oksijen miktarı birlikte hesaplanarak, ürününüz için optimum kapasitedeki oksijen emici absorblama kapasitesi cc üzerinden belirlenir.