etilen-emici-sağ-0
etilen-emici-sol-0
Etilen Emici

[Genopak] Etilen Gazı Nedir?

Etilen (C2H4) gazı, doğal olarak üretilen bir bitki hormonudur ve muhtemelen kontrol ettiği işlem sayısı bakımından tüm bitki hormonlarının en önemlisidir. Meyve ve sebzeler etilen üretir ve bunu solunumu artırmak ve doğal olgunlaşma sürecini hızlandırmak için bir sinyal olarak kullanır. Meyve ve sebzeler hasat sonrası paketlendiklerinde, paketlenmiş çevrelerine etilen gazı bırakırlar. Etilen gazı meyve ve sebzelerde olgunlaşmayı hızlandıran metabolik bir ürün olduğu için hasat sonrası olgunlaşma hızını arttırması sebebi ile meyve ve sebzelerde bozulmayı hızlandırmaktadır.

Hear from our global managing partner

Customize your business processes

Build the best digital products

Experience the new design

Etilen Emici Nedir?

Çürüme, küf, renk değişikliği, solma, yumuşama, haşlanma, gevreklik kaybı ve etilen gazının neden olduğu birçok olumsuz etkiyi ortadan kaldırır. Hasat sonrası işleme sırasında meyve, sebze ve çiçeklerin olgunlaşma sürecini yavaşlatır.
Uzun süren kara ve deniz taşımacılığında meyve, sebze ve çiçeklerin ilk hasat anındaki gibi taze kalmasına yardımcı olur.
Bu sayede ürünlerin tarladan son kullanıcıya kadar geçen süreçte fire ve bozulmasının önüne geçerek ekonomik kayıpların önüne geçer.

Toksik olmayan ve ürüne herhangi bir zararı olmayan etilen emiciler sadece etilen gazını emer. Kimyasal olarak atıldır, normal atık olarak atılabilir.
Deniz, kara, demiryolu ve hava taşımacılığında güvenle kullanılabilir.

Hemen Teklif Alın

Toptan Satış İçin

  Etilen Emici

  Etilen Emici Uygulama Alanları

  • Meyve paketleme
  • Sebze Paketleme
  • Sera ve çiçekçilik
  • Bahçe ve peyzaj
  • Meyve ve sebze nakliyesi
  • Uluslararası taşımacılık

  Etilen emici kullanımı ve faydaları hakkında daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

  Customize your business processes

  Build the best digital products

  Experience the new design

  etilenn-emmici-solll-1
  etilenn-emicii-sagg-1
  image
  image
  image
  Genopak

  "GENOPAK İŞLETMENİZE EN UYGUN ÇÖZÜMLERİ ÜRETİR"

  Sağlıklı gıda ambalajlama konusunda genopak, ihtiyacınız olan tüm çözümleri üretmenize yardımcı olmaktadır. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz

  SAFLIĞI TECRÜBE İLE KORUYORUZ...