Konteyner Kurutucu - En Tercih Edilen Genopak

İletişim

İstanbul Merkez: Kurtköy Mahallesi, Seyit Onbaşı Sokak, 24/1 Pendik/İSTANBUL - Türkiye

Ankara Depo: Uyanış Mahallesi, Gülbaba Caddesi, No: 158/A Keçiören/ANKARA - Türkiye

info@genopak.net

+90 0216 599 10 55

+90 0541 414 27 77

KONTEYNER KURUTUCU

Genopak Konteyner Yağmuru Nedir?

konteyner-kurutucu-sag-0--1
konteyner-hava-kurutucu-sagg-0--1

Sıcak bir yaz gününde arabanızda unuttuğunuz bir su şişesinde su damlacıklarının şişenin duvarında nemlenme yaptığını gözlemlemişsinizdir. İşte su şişesinde meydana gelen bu işlemin aynısı, çok daha büyük bir ölçekte nakliye konteynerlerinde de gerçekleşebilir.

 Konteyner yağmuru nemden kaynaklanır. Çoğu nakliye konteyneri, bağıl nemin yüksek olduğu deniz ya da okyanus kenarlarından yüklenir. Bu sebeple yüksek su konsantrasyonuna sahip havadaki nem, konteyner içerisinde hapsolur. Konteyner içine hava yerleştikçe, bu nem konteynerin daha soğuk olan kısımlarında yoğunlaşır.
 Konteyner tekrar ısındığında yoğunlaşmış olan bu su zerreleri genişler ve konteynerin tavanına doğru yükselir, duvarlara ve konteyner tavanına yapışır. Literatürde duvarlardaki ve tavandaki bu nem, konteyner yağmuru olarak bilinir.
 Konteyner içerisindeki bu su damlacıklarının taşınan kargo ürününe damlaması halinde ürünler ve kolilerde ezilme ve eğilme gözlemlenir ve bu durum kargo içeriğini tahrip ederek kalıcı hasara sebep olabilir. Konteyner yağmuru (ya da konteyner teri) neme duyarlı mallarda küflenme problemine de sebep olabilir.

 Konteyner içerisindeki bu nemlenmeden korunmanın en pratik ve ekonomik yolu konteyner kurutucusu ile sevkiyat yapmaktır.

Konteyner Kurutucusu Nedir?

 Konteyner kurutucu taşıma konteynerlerinde konteyner terlemesi sonucu oluşan nemi absorbe ederek konteyner yağmuru oluşmasının önüne geçen torbalardır. 

Uygulama Şekli ve Miktarı

20’ lik konteyner içerisine 20-30
40’ lik konteyner içerisine 40-60

Adet olarak kullanılması tavsiye edilir. Konteyner içerisindeki ürünün türüne, havanın nem oranına ve transport süresine göre bu miktar değişkenlik gösterebilir.

Konteyner Kurutucunun Kullanıldığı Sektörler;

– Demir–Çelik ve Ağır Metal Sektörü
– Elektrik ve Elektronik ürünler
– Gıda ve Tarım ürünleri
– İlaç, Medikal ve Tıbbi ürünler
– Makine ve Ekipman, Makine yedek parçaları
– Havacılık ve Savunma Sanayi ürünleri
– Otomotiv ve Otomotiv yan sanayi

İletişime Geçin

Teklif ve bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin!

image
image
image