Konteyner Hava Yastığı - Genopak

İletişim

İstanbul Merkez: Kurtköy Mahallesi, Seyit Onbaşı Sokak, 24/1 Pendik/İSTANBUL - Türkiye

Ankara Depo: Uyanış Mahallesi, Gülbaba Caddesi, No: 158/A Keçiören/ANKARA - Türkiye

info@genopak.net

+90 0216 599 10 55

+90 0541 414 27 77

Konteyner Hava Yastığı (Dunnage Bag)

Genopak Konteyner Hava Yastığı Nedir?
(Dunnage Bag)

Konteyner hava yastığı ya da diğer adı ile dunnage bag, genellikle iç tarafı polietilen film ve dış tarafı polipropilen ya da kraft malzemenin laminasyonu ile oluşturulmuş yardımcı bir aksesuardır. Konteyner hava yastığı hava tabancası ile şişirilerek tır, gemi, tren ve uçak ile paletli yüklerin sevkinde devrilmeyi önleme ve yük güvenliğini sağlamada kullanılan sabitleme yardımcısıdır.

Yük sabitleme ve yük güvenliğinde ekonomik, sağlam ve kolay uygulanabilir özelliklerinden dolayı nakliye, lashing firmaları, liman işletmecileri ve üreticiler tarafından tercih edilmektedir.

hava-yastik-sol-son-0--
hava-yastigi-sag-sonn-1

Hava yastıkları tren, gemi, uçak, tır ve diğer nakliye araçları ile sevk edilen malların, yükleme sonrası nakliye sürecinde, paletlerin arasındaki boşluklar nedeniyle zarar görmesini ve ürünlerin devrilmesini önlemek amacı ile kullanılır. Hava yastıkları bu boşluklara koyularak kolilerin dengede kalmasını sağlar ve malların devrilmesini önler.

Konteyner Hava Yastığı Nerelerde Kullanılır?

Konteyner hava yastığı paletler arası boşluklarda, konteyner duvarı ile yük arası boşluklarda tavan boşluklarında ve bireysel olarak sabitlenmesi istenilen yüklerin güvenliğinin sağlanması istenilen her türlü konteyner, tır, havayolu, demiryolu taşımacılığında devrilmeyi önleme ve yük sabitleme amacı ile kullanılır.
konteyner hava yastigi kullanim 1

Konteyner Hava Yastığı Nasıl Kullanılır?

konteyner hava yastigi kullanim 2

Öncelikle sabitlenmesini istediğimiz yükün boşluğunun tespit edilmesi ve buna uygun konteyner hava yastığı seçilmesi gerekmektedir. Boşluk arasına dunnage bag yerleştirilir. Konteyner hava yastığı tabancası ya da standart hava tabancalarına Genopak olarak size vereceğimiz şişirme başlık aparatı takılarak hava yastığı şişirilir. Ürünlerimiz kolay şişirilebilir ve uygulaması pratiktir. Nem ve sudan etkilenmez.

Kullanıldıktan sonra, özel yaylı valf sistemi sayesinde havası pratik bir şekilde indirilir ve tekrar kullanılabilir. İç kısmında kullanılan plastik özel bir yapıda olup kesinlikle hava kaybına sebep olmaz. Esnek yapısı sayesinde tonlarca basınca dayanabilir. Yatay ve dikey olarak kullanılabilir. Şişirme valfi isteğe göre ön ya da yan yüzeye uygulanabilir. İhtiyacınıza göre istenilen ölçü ve ebatta özel üretim yapılabilir.

Konteyner Hava Yastığı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ürünü kullanacağınız yüzeyde sivri bölgeler, palet kıymıkları gibi hava yastığını delecek riskler kontrol edilmelidir.

Konteyner yastığı hava tabancası ürünümüz belli bir basınçtan sonra emniyetlidir ve fazla şişirme yapmaz. Ama yine de hava yastığı üzerinde gereksiz fazla basınç uygulamaktan kaçınılmalıdır.

Konteyner hava yastığı yük ağırlığına göre Level 0, Level 1, Level 2, Level 3, Level 4, Level 5 olmak üzere 5 ayrı yük grubu için özel olarak üretilmektedir. Ürünü kullanacağınız yükün ağırlığı ve nakliye şekline göre uygun level dunnage bag kullanılmalıdır.

Konteyner Hava Yastığı Çeşitleri

konteyner hava yastigi kullanim 3

Kraft Konteyner Hava Yastığı

Hava yastığı üreticilerinin standart ürünleri arasında yer alan kraft hava yastığı, yüksek mukavemetli ve geri dönüştürülebilir ürünlerden elde edilmektedir. Hafifliği ve kolay uygulanabilirliği ile her türlü yük koşullarında ürün güvenliği için en sağlam destekçiniz olacaktır.

Polipropilen Konteyner Hava Yastığı

polipropilen jonteyner hava yastigi
Polipropilen konteyner hava yastığı yüksek esneklik kabiliyeti, nem ve suya dayanıklılığı, uygun maliyetli üretilmesi ve basınca karşı mukavemeti dolayısı ile en çok tercih edilen hava yastığı çeşididir. Polipropilen konteyner hava yastığı fiyatı, kraft malzemeye kıyasla daha uygundur. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda özel ölçü ve miktarlarda üretimi yapılabilmektedir.

Kaliteli Bir Konteyner Hava Yastığında Aranan Özellikler Nelerdir?

kraft konteyner hava yastigi
İletişime Geçin

Teklif ve bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin!

image
image
image