Nem Alıcı - Genopak

İletişim

İstanbul Merkez: Kurtköy Mahallesi, Seyit Onbaşı Sokak, 24/1 Pendik/İSTANBUL - Türkiye

Ankara Depo: Uyanış Mahallesi, Gülbaba Caddesi, No: 158/A Keçiören/ANKARA - Türkiye

info@genopak.net

+90 0216 599 10 55

+90 0541 414 27 77

Nem Alıcı

Genopak Nem Alıcı
Paket / Torba Nedir?

Nem ambalajlarda ve taşıma kaplarında genellikle ani sıcaklık geçişlerinde, havadaki rutubetin yoğuşması ile veya ürün veya gıdanın kendi içerisinde taşıdığı nem dolayısı ile gözlemlenebilmektedir. Nem dopolanmış ürünlerde gerek doğrudan, gerekse küf ve diğer zararlı mikroorganizmaların gelişimini destekleyerek zarar ve ürün kayıplarına sebep olmaktadır.

Nem alıcılar nem seviyesini kontrol altında tutarak elbise ve giyim ürünleri, elektronik malzemeler, ilaçlar, neme duyarlı metal malzemeler, gıda ürünleri ve nem ve rutubetin zarar verdiği ve istenmediği her türlü ürünün korunmasında etkin çözüm sunar.

nemm-emiici-soll-1-1
nem-emici-sag-son-revize-1-1

Nem alıcılar PP+ Kraft bir kese ya da nonwoven bir torba içerisinde paketlenen ve yüksek nem alma kapasitesine sahip aktif kil kökenli bir maden çeşididir. Bentonit olarak da adlandırılır. Nem alıcı torbalar yüksek nemli ortamlarda bağıl nemi kontrol altında tutmak için kullanılır. Çok düşük nem seviyesinde bile nem emme kabiliyetine sahiptir.

Nem alıcı paket sizlere yüksek nem bariyerli PE torba içerisinde nem gösterge kartları(indikatör) ile birlikte sevk edilir. Nem indikatörü kuru iken mavidir. Gösterge kartının rengi pembe renge dönüşmüş ise o ürünü torbasını açmadan bize iletmeniz halinde derhal yenisi ile değişim yapmaktayız. Nem alıcı paketler sivri ve yırtıcı malzemelerin olduğu raflarda saklanmamalı ve kullanılana kadar ısı mühürlü torbası açılmamalıdır.

Bentonit kökenli nem alıcılar kullanıldıktan sonra evsel atıklar ile bertaraf edilebilir. Çevreye olumsuz bir etkisi olmayıp insan sağlığına zarar vermez.

Nem alıcı paketler içeriğinde bentonit olarak ta adlandırılan aktif kil bulunan torba ya da keseciklerdir. Ambalaj malzemesi nonwoven kumaştan üretildiği için nefes alıp verebilme özelliğine sahiptir. İçeriğindeki aktif kil dışarı sızmaz. Nem ile birleştiğinde çamurlaşma veya tozlanma yapmaz. Uygulaması temiz ve güvenlidir.

Aktif kil yüksek nem içeren ortamlarda çok yüksek emme verimine sahiptir. İhracat ürünlerinin ambalajlarında kullanılması halinde kuru bir ortam sağlayarak ürünlerin sevk aşamasına kadar korunmasını güvence altına alır. Bu sayede ürünleriniz korozyon, koku nemlenme ve küf hasarına karşı korunmuş olur.

Nem Kaynakları

Genopak® Nem Alıcı Paket Kullanım ve Uygulama Talimatları:

• Nem Alıcı Paketler DIN 55473-B kalite standardına uygun olarak üretilmektedir.

• Nem Alıcı Paketler DIN kalite standardına uygun olarak seçilen bariyer film içerisinde muhafaza
edilmektedir.

• Nem Alıcı Paketlerin raf ömrü orijinal bariyer ambalajından çıkartılmadığı sürece üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

• Paketlerin raf ömrü süresince aktif olup olmadığının göz kontrolü ile belirlenmesi amacıyla her bir bariyer film içerisine DIN 55473-B kalite standardına uygun 1 adet % 8 Bağıl Nem İndikatör Kartı konulmaktadır. Üretim tarihinden itibaren 12 ay süresince, orijinal bariyer film açılmadığı takdirde indikatör kart üzerindeki renk spotu mavi renkten pembe renge dönüşmesi, nem alıcı paketlerin özelliğini kaybettiği anlamına gelir. Bu durumda ürünler tarafımızdan geri iade alınır.

• Nem Alıcı Paketler uygun saklama koşullarında koruyucu bariyer film içinde muhafaza edilmelidir.

• Nem Alıcı Paketlerin muhafaza edildiği orijinal bariyer film açıldığı andan itibaren paketler nem almaya başlayacaktır. Bu nedenle maksimum 2 saat içerisinde nem alıcı paketlerin koruma yapılacak ürün ambalajına uygulanması ve uygulandığı yerde yeniden hava almayacak şekilde yeniden kapatılması gerekir. Sıcak yapıştırma ile ürün paketinin kapatılması statik ambalajlama için en uygun kapatma yöntemidir.

• Nem Alıcı Paketin uygulandığı ürün ambalajı hava almayacak şekilde kapatılmadığı takdirde, paketler nem alma kapasitesini 2-3 gün gibi kısa bir süre içerisinde dolduracak ve buna bağlı olarak sevkiyat/depolama sürecinin tamamında ürün koruması sağlanamayacaktır. Bu tip bir durumda ürünlerin sevkiyat/depolama sürecinde rutubet hasarlarına uğraması söz konusu olacaktır. Bu nedenler ile Nem Alıcı Paket uygulamasının dikkatlice ve titizlikle yapılması önem arz etmektedir.
• Nem Alıcı Paketlerin koruma yapılacak ürün ambalajı içerisine uygulanması gereken miktar hesabı için lütfen Genopak uzman ekibimiz ile irtibata geçiniz.

• Nem Alıcı Paketlerin en yüksek verimle kullanılması için uygulandığı ürün ambalaj filminin hava geçirgenlik katsayısının düşük olması gerekmektedir. Delik ve yırtık olmamalıdır.

• Nem alıcı paketlerin muhafaza edildiği bariyer film açıldıktan sonra kullanılmayan nem alıcı paketler kullanılmadığı süre boyunca performansını muhafaza edebilmesi için yine aynı orijinal bariyer film içerisine indikatör kartı ile birlikte geri konulması ve bariyer film ağzının sıcak yapıştırma tekniği ile tekrar kapatılarak (hava almayacak şekilde) bir sonraki uygulama için saklanması gerekmektedir.

• Saklama koşulları ve Genopak® Nem Alıcı Paketlerin karakteristik absorbsiyon davranışları ile ilgili daha fazla bilgi ve teknik destek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Nem Alıcı

Nem alıcı Paket Nerelerde Kullanılır?

Oksijen Emici Bakliyatların Nemlenmesini Önlemektedir. Tuz, şeker, asitler, antioksidanlar gibi doğal ve yapay katkıların kullanımının azaltılmasını sağlayan Oksijen Emici etiketler:
toplu nem
Nem Alıcı

Doğru Nem Emiciyi Seçmek İçin:

  1. Ölçü, şartlar, taşıyıcı malzeme türü, sıcaklık ve bağıl nemi doğru tanımlayın.
  2. Nakliye ortamındaki şartları kontrol altına almak ve ürünlerinizi korumak için yoğuşma anı ve sebebini tanımlamak amacı ile sıcaklık, bağıl nem ve nakliye zamanını takip edin. (Yoğuşma havadaki su buharının maksimum doygunuğa ulaştığı andan itibaren başlar. Kuru havalarda, havadaki nem oranı düşüktür.)
  3. Ambalaj Özellikleri: Malzeme yapısı, ölçü, ambalajlama şekli.
nemm-emiici-soll-1-1
nem-emicci-sagg-3-0-
İletişime Geçin

Teklif ve bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin!

Toptan Satış İçin

Hemen Teklif Alın

    image
    image
    image