Sektörler - Genopak Tercih Edilen Firma

İletişim

İstanbul Merkez: Kurtköy Mahallesi, Seyit Onbaşı Sokak, 24/1 Pendik/İSTANBUL - Türkiye

Ankara Depo: Uyanış Mahallesi, Gülbaba Caddesi, No: 158/A Keçiören/ANKARA - Türkiye

info@genopak.net

+90 0216 599 10 55

+90 0541 414 27 77

Genopak

Gıda

gida-sol-1
gida-sag-1

Araştırmalar üretilen gıdanın %50’sinin insan midesine ulaşmadığını gösteriyor. Gıdaların israf olmadan tüketilebilmesi için tat ve kokuda en ufak bir değişim bile olmamalıdır. Aksi halde ürün basit olarak tüketilemez. Ayrıca bozulmuş bir gıdanın markanız üzerine de olumsuz etkileri vardır.
Gıda İsrafına Neden Olan Tipik Hasarlar
Kötü veya İstenmeyen Koku
Bozulmuş ve Kötü Tat
Küf ve Böceklenme
Çökmüş Bir Ambalaj
Etiketin Soyulması
Hasarlı Ambalaj

Sorunlar
Konvansiyonel koruma ve ambalajlama teknikleri ile ürün belli bir noktaya kadar korunabilir. Ayrıca gıdanın raf ömrünün arttırılması için kullanılan kimyasal koruyucuların bazılarının farklı yan etkileri de olabilmektedir. Diğer taraftan nem, gıda ambalajında deformasyona sebep olan ve nihayetinde ürün israfına sebep olarak karlılığınıza etki eden bir dış etmendir.
Çözümler
Oksijen emici gibi aktif bir ambalajlama ürünü ile vakumlama ve azot beslemeye göre çok daha etkili ve uzun süreli bir koruma sağlanabileceği gibi katkı kullanmadan da ürünün ortam şartlarını modifiye ederek daha uzun bir raf ömrüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca yüksek bağıl nem, taşıma ve depolama esnasında ürün kolilerinin ezilmesi ve hasar görmesine, etiketlerin soyulmasına ve deforme olmasına sebep olabilmektedir. Genopak nem alıcı ile yapılan sevkiyatlarda, ürün ambalajlarınızı nem hasarına karşı koruyabilirsiniz.

Genopak

İlaç

Önemli bilgiler içeren pahalı ve hassas ürünler, genellikle güçlü bir marka imajına sahip kutularda paketlenir. Bunlar, sağlam bir nem hasarı korumasına sahip olmanın argümanlarından sadece birkaçı.

Medikal Ürünlerde Deformasyona Neden Olan Tipik Hasarlar

Kötü veya İstenmeyen Koku

Bozulmuş ve Kötü Tat

Küf ve Böceklenme

Çökmüş Bir Ambalaj

Etiketin Soyulması

Hasarlı Ambalaj

ilac-soll-1
ilac-sag-1

Sorunlar
Medikal malzemeler bağıl nemin yüksek olduğu şartlarda ve bu ürünlerin taşımacılığında, havadaki serbest nem ürün ve ambalaj deformasyonu hızlandırır. Yoğun neme maruz kalan medikal ürünlerde sevkiyat ve depolama esnasında oluşan nem, ürünün kullanılmayacak hale gelmesine ve iadesine sebep olabilecek seviyelere ulaşabilmektedir.

Çözümler
Genopak’ın ilaç sektörü için, ürünlerde nemin ve oksidayonunun önlenmesi için, donanımlı bir teknik ekibi vardır. Ürününüzün oksijen ve nem hasarından korunması için bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yüksek bağıl nem, taşıma ve depolama esnasında ürün kolilerinin ezilmesi ve hasar görmesine, tanımlama etiketlerinin soyulmasına ve deforme olmasına sebep olabilmektedir. Genopak nem alıcı ile yapılan sevkiyatlarda, ürün ambalajlarınızı nem hasarına karşı koruyabilirsiniz.

Nem hasarı, metal ve hammadde endüstrisi için yaygın ve maliyetli bir sorundur. Günümüze kadar bu tür mallar genellikle yağlama ile korunmaktaydı. Ancak bu geleneksel çözüm yeteri kadar fayda sağlamamak ile birlikte yağın uzaklaştırılması için ekstra işçilik gerektirmektedir. Genopak nem alıcı ve VCI çözümlerimizin nem hasarı ve korozyondan korunmada daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz bir yol olduğunu ve aynı zamanda çevreye daha dost olduğunu göreceksiniz.

Metal Deformasyonuna Neden Olan Tipik Hasarlar
Korozyon&Paslanma
Küflenme

metal-sol-11
metal-sag-1
Genopak

Metal

Sorunlar
Metal malzemeler bağıl nemin yüksek olduğu şartlarda ve konteynerle deniz taşımacılığında, havadaki serbest nem metal korozyonunu hızlandırır. Yoğun neme maruz kalan metallerde sevkiyat ve depolama esnasında oluşan nem, ürünün iadesine sebep olabilecek seviyelere ulaşabilmektedir.

Çözümler
Nemin neden olduğu korozyon ve paslanmayı önlemek için yüksek saflıkta kalsiyum klorür içerikli nem alıcı ve konteyner kurutucu ürünlerimiz, ortamdaki fazla nemi emer ve nemin olumsuz etkisinden metal ve makinelerinizin korunmasına destek olur. Ayrıca oksijen varlığında meydana gelen demir oksit (diğer adı ile paslanma) oluşumunu önlemek için oksijen emici gibi aktif bir ambalajlama ürünü ve VCI kağıt ve poşetlerimiz ile çok daha etkili ve uzun süreli bir koruma sağlayabilirsiniz. Bütün bunların dışında yüksek bağıl nem, taşıma ve depolama esnasında ürün kolilerinin ezilmesi ve hasar görmesine, tanımlama etiketlerinin soyulmasına ve deforme olmasına sebep olabilmektedir. Genopak nem alıcı ile yapılan sevkiyatlarda, ürün ambalajlarınızı nem hasarına karşı koruyabilirsiniz.

Genopak

Elektronik

Bu endüstriyel segment, hassas elektronikler ve bileşenler içerir. Hem ambalaj başına yüksek değer, hem de sevk edilen konteyner başına yüksek değer ile karakterize edilir. Bu, her sevkiyatta büyük değerlerin tehlikede olduğu anlamına gelir.
Elektronik Ürünlerde Deformasyona Neden Olan Tipik Hasarlar
Korozyon&Paslanma
Küflenme

elektronik-sol-1
elektronil-sag-1

Sorunlar
Korozyon ve diğer nem hasarları elektronik kartlar, mikroçipler ve elekronik ürünlere zarar verebilir. Bu şekilde hasarlı bir ürün, marka deneyimi üzerinde büyük bir olumsuz etkiye sahiptir. Elektronik ürünler genellikle ambalajlı olarak kendisi mağaza rafında görünür ve satış için ürün ve ambalajının mükemmel durumda olması gerekir. Hasarlı bir kutu, ürünün satılmasının imkansız olduğu anlamına gelir.
Çözümler
Nemin neden olduğu korozyon ve paslanmayı önlemek için yüksek saflıkta kalsiyum klorür içerikli nem alıcı ve konteyner kurutucu ürünlerimiz, ortamdaki fazla nemi emer ve nemin olumsuz etkisinden elektronik ürünlerinizin korunmasına destek olur. Ayrıca oksijen varlığında meydana gelen demir oksit (diğer adı ile paslanma) oluşumunu önlemek için oksijen emici gibi aktif bir ambalajlama ürünü ve VCI kağıt ve poşetlerimiz ile çok daha etkili ve uzun süreli bir koruma sağlayabilirsiniz. Elektronik ürünler hassas parçalar içerdiğinden taşıma sırasında ve kargolamada koruyucu bir şekilde paketlenmesi gerekn ürünlerdir. Koli içi hava yastığı ürünlerimiz elektronik ürünlerin kargo hasarından etkilenmesini önlemede mükemmel bir koruma çözümü sunar. Bütün bunların dışında yüksek bağıl nem, taşıma ve depolama esnasında ürün kolilerinin ezilmesi ve hasar görmesine, tanımlama etiketlerinin soyulmasına ve deforme olmasına sebep olabilmektedir. Genopak nem alıcı ile yapılan sevkiyatlarda, ürün ambalajlarınızı nem hasarına karşı koruyabilirsiniz.

Genopak

Lojistik

Güçlü bir dağıtım ağı, sürdürülebilir hizmet ve maksimum müşteri memnuniyetini sağlamaktan geçer. Müşterileriniz size teslim ettiği ürünlerinin güvenliğinden tam emin olmak ister. Taşıma ve nakliye uzmanlığını nemden koruma uzmanlığıyla birleştirerek güçlerimizi birleştirerek müşterileriniz için mümkün olan en iyi çözümü önerebiliriz.
Lojistik Kaybına Neden Olan Tipik Hasarlar
Kötü veya İstenmeyen Koku
Bozulmuş ve Kötü Tat
Küf ve Böceklenme
Çökmüş Bir Ambalaj
Etiketin Soyulması
Hasarlı Ambalaj
Korozyon&Paslanma
Devrilme

lojistik-sol
lojistik-sag-1

Sorunlar
Sevkiyat güvenliği ve nem hasarı koruması genellikle herkesin başka birinin ilgilendiğini düşündüğü bir şeydir. Ve ortaya çıkabilecek sorunlar tam olarak önleyici bir şekilde ele alınmıyor. Bunun yerine, zarar meydana geldiğinde, herkes sonuçlardan başkasını suçluyor.
Çözümler
Genopak olarak, tedarik zinciri içerisinde hizmet veren bütün unsurlara, gerek depolamada gerekse sevkiyat esnasında üstün koruyucu çözümler sunuyoruz. Konteyner hava yastığı ve koli içi hava yastıklarımız ile B2B ve B2C kargolamalarınızın korunmasına yardımcı olurken, konteyner çözümlerimiz ile müşterilerinizin ürünlerini nem ve diğer ortam tehlikelerine karşı koruyoruz. Nem alıcı, konteyner kurutucusu, nem emici kağıt, hava yastıkları, datalogger gibi birçok koruma ve izleme teknikleri ile müşterilerinize karşı profesyonel bir hizmet sunma ve nitelikli bir lojistik partneri olmanız için size destek oluyoruz.

Genopak

Evcil Hayvan Gıdası

evcil-hayvan-sol
evcil-hayvan-sag

Holistik hayvan beslenmenin yükselişte olduğu son dönemlerde, evcil dostunuz daha sağlıklı ve daha güvenilir bir ödülü hak ediyor.
Mama İsrafına Neden Olan Tipik Hasarlar
Kötü veya İstenmeyen Koku
Bozulmuş ve Kötü Tat
Küf ve Böceklenme
Çökmüş Bir Ambalaj
Etiketin Soyulması
Hasarlı Ambalaj

Sorunlar
Pet mamaları ve hayvan yemleri yüksek koruyucu teknikler ile paketlenerek saklanmalıdır. Özellikle köpek ve kedi ödül mamaları, içeriğindeki yüksek organik bileşikler dolayısı ile küf gelişimine ve oksidatif renk değişimlerine çok açıktır. Konvansiyonel koruma ve ambalajlama teknikleri ile ürün belli bir noktaya kadar korunabilir. Ayrıca ürünün raf ömrünün arttırılması için kullanılan kimyasal koruyucuların bazılarının farklı yan etkileri de olabilmektedir. Diğer taraftan nem, gıda ambalajında deformasyona sebep olan ve nihayetinde ürün israfına sebep olarak karlılığınıza etki eden bir dış etmendir.
Çözümler
Oksijen emici gibi aktif bir ambalajlama ürünü ile vakumlama ve azot beslemeye göre çok daha etkili ve uzun süreli bir koruma sağlanabileceği gibi katkı kullanmadan da ürünün ortam şartlarını modifiye ederek daha uzun bir raf ömrüne sahip olabilirsiniz. Üründe küf gelişimi ve istenmeyen kötü koku oluşumunun önüne geçmede ve renk stabilitesini sağlamada Genopak olarak size sunacağımız oksijen emicilerimiz tam da bu ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Ayrıca yüksek bağıl nem, taşıma ve depolama esnasında ürün kolilerinin ezilmesi ve hasar görmesine, etiketlerin soyulmasına ve deforme olmasına sebep olabilmektedir. Genopak nem alıcı ile yapılan sevkiyatlarda, ürün ambalajlarınızı nem hasarına karşı koruyabilirsiniz.

İletişime Geçin

Teklif ve bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin!