Silikajel Nem Alıcı - Genopak

İletişim

İstanbul Merkez: Kurtköy Mahallesi, Seyit Onbaşı Sokak, 24/1 Pendik/İSTANBUL - Türkiye

Ankara Depo: Uyanış Mahallesi, Gülbaba Caddesi, No: 158/A Keçiören/ANKARA - Türkiye

info@genopak.net

+90 0216 599 10 55

+90 0541 414 27 77

Nem Alıcı

[Genopak]
Nem Tutucu Silikajel

Silika jel içeriğinde silikon dioksit olan ve nem alma özelliğine sahip granüllerdir. Yüksek nem içeren ürünlerde nemi uzaklaştırmak için silikajel paketler kullanılabilir. Ancak aynı nem tutma işini yerine getiren bentonit kökenli nem alıcılar ile kıyaslandığında silika jel maliyetleri oldukça yüksektir. Ayrıca silikajel kökenli nem emicilerin bertarafı zor olup çevreye zararlı etkisi aktif kil kökenli bir ürüne göre daha fazladır.

genopak-silikajel-nem-alici-01

Silikajel nem tutucular dökme halde etüv vb bir ısıtıcı ile nemi uzaklaştırılarak tekrar kullanılabilen nem emicilerdir.

Silikajel'in Sağlığa Zararı Var Mıdır?

Nem tutucular toksik olmayıp sağlığa zararı yoktur. Yenilmez. Bu sebeple kaza ile tüketiminden kaçınmak için çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutmak gerekmektedir.

genopak ayakkabi silikajel nem alici 4

Silikajel Torbalar silikon dioksit kökenli silicagel içeren, boncuk şeklinde, cam görünümlü sert granüler, toksik olmayan ve aşındırıcı olmayan saşe şeklinde bir kurutucudur. Silikajel paketler kokusuzdur, çözünmez ve elektriği iletmez.

Silikajel Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Kapalı bir ortamda kullanıldığında, silika jel doğrudan havadaki nemi emerek nemi düşürmeye ve böylece havayı kuru tutmaya yardımcı olur. Her türlü pas, korozyon, oksidasyon, küf, mantar, aşınma, buğulanma vb. oluşumunu engeller. Silikjel poşetler ayakkabı, el aletleri, mobilya, metal, elektronik, mühendislik bileşenleri, bilgisayar parçaları, tekstil, e-ticaret ürünleri, tıbbi ve medikal ürünlerin paketlenmesi gibi birçok üründe kullanılabilir.
genopak tekstil silikajel nem alici 3

Yağlı Tip Elektrik Trafolarında Silikajel Kullanımı

Havada doğal olarak her zaman bir miktar nem bulunur. Bu nem trafolarda transformatör içerisine girmesi durumunda transformatör izolasyonuna zarar verebilir. Bu sebeple yağlı tip trafolarda, havanın nemini almak amacı ile yaygın olarak silikajel kullanılır.
slikajel 4

Silikajel ile Çiçek Kurutma

Bazı insanların, ömürleri uzun sürmediği için hediye olarak çiçek almaktan hoşlanmadıklarını duymuşsunuzdur. Ama doğru bir yöntem ile saklandığında, sizin için özel anıları olan çiçeklerinizi uzun yıllar saklayabilirsiniz.

Bu koruma yöntemlerinin başında da silikajel ile çiçek kurutma işlemini sayabiliriz. Silikajel ile kurutulan çiçekler, hava ile kurutmaya göre daha az deforme olur ve çiçek bütünlüğü en iyi şekilde korunabilir.

slikajel 5 e1675952472898
İletişime Geçin

Teklif ve bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin!