genopak
konteyner-kurutucu-sag-0--1
konteyner-hava-kurutucu-sagg-0--1
KONTEYNER KURUTUCU

[Genopak] Konteyner Yağmuru Nedir?

Sıcak bir yaz gününde arabanızda unuttuğunuz bir su şişesinde su damlacıklarının şişenin duvarında nemlenme yaptığını gözlemlemişsinizdir. İşte su şişesinde meydana gelen bu işlemin aynısı, çok daha büyük bir ölçekte nakliye konteynerlerinde de gerçekleşebilir.

Hear from our global managing partner

Customize your business processes

Build the best digital products

Experience the new design

 Konteyner yağmuru nemden kaynaklanır. Çoğu nakliye konteyneri, bağıl nemin yüksek olduğu deniz ya da okyanus kenarlarından yüklenir. Bu sebeple yüksek su konsantrasyonuna sahip havadaki nem, konteyner içerisinde hapsolur. Konteyner içine hava yerleştikçe, bu nem konteynerin daha soğuk olan kısımlarında yoğunlaşır.
 Konteyner tekrar ısındığında yoğunlaşmış olan bu su zerreleri genişler ve konteynerin tavanına doğru yükselir, duvarlara ve konteyner tavanına yapışır. Literatürde duvarlardaki ve tavandaki bu nem, konteyner yağmuru olarak bilinir.
 Konteyner içerisindeki bu su damlacıklarının taşınan kargo ürününe damlaması halinde ürünler ve kolilerde ezilme ve eğilme gözlemlenir ve bu durum kargo içeriğini tahrip ederek kalıcı hasara sebep olabilir. Konteyner yağmuru (ya da konteyner teri) neme duyarlı mallarda küflenme problemine de sebep olabilir.

 Konteyner içerisindeki bu nemlenmeden korunmanın en pratik ve ekonomik yolu konteyner kurutucusu ile sevkiyat yapmaktır.

Konteyner Kurutucusu Nedir?

 Konteyner kurutucu taşıma konteynerlerinde konteyner terlemesi sonucu oluşan nemi absorbe ederek konteyner yağmuru oluşmasının önüne geçen torbalardır. 

Toptan Satış İçin

Hemen Teklif Alın

  Uygulama Şekli ve Miktarı

  20’ lik konteyner içerisine 20-30
  40’ lik konteyner içerisine 40-60

  Adet olarak kullanılması tavsiye edilir. Konteyner içerisindeki ürünün türüne, havanın nem oranına ve transport süresine göre bu miktar değişkenlik gösterebilir.

  Konteyner Kurutucunun Kullanıldığı Sektörler;

  – Demir–Çelik ve Ağır Metal Sektörü
  – Elektrik ve Elektronik ürünler
  – Gıda ve Tarım ürünleri
  – İlaç, Medikal ve Tıbbi ürünler
  – Makine ve Ekipman, Makine yedek parçaları
  – Havacılık ve Savunma Sanayi ürünleri
  – Otomotiv ve Otomotiv yan sanayi

  image
  image
  image
  Genopak

  SAĞLIKLI GIDA, SAĞLIKLI YARINLAR

  Tüketimin artması ve yerleşim alanlarının çok genişlemesi beraberinde üretim ve tüketim süreci arasında geçen mesafeleri uzatmıştır. Bunun sonucunda dayanıklılığı fazla paketlemelere ihtiyaç doğmuştur. Oksijen emiciler bu ihtiyacın en sağlıklı çözüm yoludur.

  image
  image
  image
  Genopak

  "GENOPAK İŞLETMENİZE EN UYGUN ÇÖZÜMLERİ ÜRETİR"

  Sağlıklı gıda ambalajlama konusunda genopak, ihtiyacınız olan tüm çözümleri üretmenize yardımcı olmaktadır. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz

  SAFLIĞI TECRÜBE İLE KORUYORUZ...