genopak
genopak-silikajel-nem-alici-01
Nem Alıcı

[Genopak]
Nem Tutucu Silikajel

Silikajel Nedir?

Silika jel içeriğinde silikon dioksit olan ve nem alma özelliğine sahip granüllerdir. Yüksek nem içeren ürünlerde nemi uzaklaştırmak için silikajel paketler kullanılabilir. Ancak aynı nem tutma işini yerine getiren bentonit kökenli nem alıcılar ile kıyaslandığında silika jel maliyetleri oldukça yüksektir. Ayrıca silikajel kökenli nem emicilerin bertarafı zor olup çevreye zararlı etkisi aktif kil kökenli bir ürüne göre daha fazladır.

Silikajel nem tutucular dökme halde etüv vb bir ısıtıcı ile nemi uzaklaştırılarak tekrar kullanılabilen nem emicilerdir.

Silikajel'in Sağlığa Zararı Var Mıdır?

Nem tutucular toksik olmayıp sağlığa zararı yoktur. Yenilmez. Bu sebeple kaza ile tüketiminden kaçınmak için çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutmak gerekmektedir.

Toptan Satış İçin

Hemen Teklif Alın

  Silikajel Torbalar silikon dioksit kökenli silicagel içeren, boncuk şeklinde, cam görünümlü sert granüler, toksik olmayan ve aşındırıcı olmayan saşe şeklinde bir kurutucudur. Silikajel paketler kokusuzdur, çözünmez ve elektriği iletmez.

  Silikajel Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

  Kapalı bir ortamda kullanıldığında, silika jel doğrudan havadaki nemi emerek nemi düşürmeye ve böylece havayı kuru tutmaya yardımcı olur. Her türlü pas, korozyon, oksidasyon, küf, mantar, aşınma, buğulanma vb. oluşumunu engeller. Silikjel poşetler ayakkabı, el aletleri, mobilya, metal, elektronik, mühendislik bileşenleri, bilgisayar parçaları, tekstil, e-ticaret ürünleri, tıbbi ve medikal ürünlerin paketlenmesi gibi birçok üründe kullanılabilir.
  Silikajel poşetlerin muhafaza edildiği orijinal bariyer film açıldığı andan itibaren paketler nem almaya başlayacaktır. Bu nedenle maksimum 2 saat içerisinde nem alıcı paketlerin koruma yapılacak ürün ambalajına uygulanması ve uygulandığı yerde yeniden hava almayacak şekilde yeniden kapatılması gerekir. Sıcak yapıştırma ile ürün paketinin kapatılması statik ambalajlama için en uygun kapatma yöntemidir.

  Yağlı Tip Elektrik Trafolarında Silikajel Kullanımı

  Havada doğal olarak her zaman bir miktar nem bulunur. Bu nem trafolarda transformatör içerisine girmesi durumunda transformatör izolasyonuna zarar verebilir. Bu sebeple yağlı tip trafolarda, havanın nemini almak amacı ile yaygın olarak silikajel kullanılır.

  Silikajel ile Çiçek Kurutma

  Bazı insanların, ömürleri uzun sürmediği için hediye olarak çiçek almaktan hoşlanmadıklarını duymuşsunuzdur. Ama doğru bir yöntem ile saklandığında, sizin için özel anıları olan çiçeklerinizi uzun yıllar saklayabilirsiniz.

  Bu koruma yöntemlerinin başında da silikajel ile çiçek kurutma işlemini sayabiliriz. Silikajel ile kurutulan çiçekler, hava ile kurutmaya göre daha az deforme olur ve çiçek bütünlüğü en iyi şekilde korunabilir.

  image
  image
  image
  image
  image
  image