Oksijen Emici Teknik Özellikleri kullanılacak olan ambalaja göre değişebilmektedir. Her boyuttaki ürün için farklı emilim değerine sahip çözümler tercih edilebilir.

Havadaki oksijen miktarı maksimuma ulaştığı zaman %21 değerini alabilmektedir. Yaklaşık 5’de biri anlamına gelen bu değeri %0.1 seviyesine indirecek nitelikte oksijen emici şaseler üretilmektedir. Bu nedenle kullanılacak ambalajın boyutlarına göre oksijen emici seçimi yapılmalıdır.

Ambalaj Boyutu (cc)İhtiyaç Duyulan Oksijen Emici (cc)
10020
15030
25050
500100
1000200

Oksijen Emici Teknik Özellikleri

İçerikDemir bazlı oksijen emici
Boyut100 CC
HammaddeDemir tozu, Aktif karbon tozu, Tuz, Ca (OH) 2 ve su
Poşet Brüt Ağırlığı3,3 – 3,5 gram
Ambalaj MalzemesiPET / kağıt / PE film
ŞekliDikdörtgen Gevşek Poşet
Oksijen EmilimiNormal Koşullarda (20 ºC) Her poşet 24 saat içinde 100cc’den fazla oksijeni emilimi gerçekleştirir

Oksijen Emici Saklama ve Taşıma Talimatları

Oksijen Emicilerin gıda üreticilerine gönderilen çoklu paketleri vakumludur. Kullanılacak zamana kadar vakumun bozulmaması, paketinden çıkarılmaması gerekmektedir. Çoklu paket açıldıktan sonra ambalaj içerisine yerleştirilme ideal zaman aralığı 1 saattir.

Saklama koşulu olarak doğrudan güneş ışığına maruz kalmayacak bir alanda depolanması yeterlidir. Vakumlu ambalajı delinmeden rahatlıkla saklanabilen, çok yer kaplamayan bir malzemedir. Ortalama depolama sıcaklık değerlerinin 5 ºC ile 30 ºC aralığında olması tavsiye edilir.

Oksijen Emici Avantajları

Oksijen emicinin temel özelliği kullanıldığı gıda ambalajının içerisindeki oksijeni, içeriğindeki maddenin demir oksitlenmesi ile emmesi ve gıdanın oksijenle temasını en az seviyeye indirmesidir. Alternatif bütün ambalajlama çözümlerine göre çok daha doğal ve etkili bir yöntemdir.

  • Oksijen emilimi için yüksek kapasiteye sahiptir
  • Hızlı ve uzun süreli emilim yapmaktadır
  • Kapalı bir paket içerisinde 0 <% 0,1 seviyesinde oksijen miktarı sağlar
  • Kullanılacak ambalaj büyüklüğüne göre farklı boyutlarda paketler kullanılabilir

Oksijen tutucular işinize değer katarak verimlilik ve müşteri memnuniyetine olumlu etkide bulunur. Uzun süreli oksijensiz ortam, lojistik aşamasında ve raf ömrü süresinde üreticilere avantaj sağlar. Oksijen absorber küresel çapta tarımsal ve endüstriyel ihracat pazarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tüketicilerin beğenisine sunulan ürünlerinizin ambalajı kapatıldıktan sonra dahi içeriğe müdahale edilip saklama koşularının ideal değerlere getirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede tüketim tarihi dolmadan iade alma ya da renk-tat değişimi gibi şikayetleri minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Ürünlerinize ve işletmenize uygun oksijen emici çözümleri için bizi arayabilirsiniz.