genopak
okso-biyo-soll-1-1
okso-biyo-sag-1-1-1
OKSOBİYOBOZUNUR PLASTİK KATKISI

[Genopak] Okso Biyo Bozunma Nedir?

Okso-biyo bozunma (degradasyon); bir katkı maddesi tarafından başlatılan ve daha önceden belirlenmiş bir süre boyunca polimerin molekül ağırlığını azaltan bir bozunma işlemidir.Plastik önce bu katkı malzemesi nedeniyle küçük parçalara dönüşür. Daha sonra kalıntılar molekül ağırlıkları , 40.000 dalton ağırlığın altına düştüğünden mikroorganizmalar tarafından tüketildiği için “biyobozunur” olur. Bu işlem, malzeme CO2, su, humus, ve biyo kütle denilen ortalama 5000 dalton ağırlığa sahip moleküller kalana kadar devam eder.

Hear from our global managing partner

Customize your business processes

Build the best digital products

Experience the new design

Okso-biyobozunur plastik petrol rafinelerinin bir yan ürünü olarak imal edilir. Petrol sınırlı bir kaynaktır ve motorlu taşıtlar için yakıt üretilmek zorundadır, yan ürünlerden ise farklı türlerde plastik hammaddeler üretilir.
Geleneksel plastikler ile hemen hemen aynı makine ve insan gücü ile işlendiğinden çok az veya hiç ek maliyet getirmez.
Bozunma süresi birkaç ay yada bir kaç yıl olabilecek şekilde programlanabilir. Alışılagelmiş plastik ürünler kadar dayanıklıdır ve aynı özelliklere sahiptir. Ürünler kullanıma hazır olana kadar antioksidanlar bozulmaya karşı koruduklarından depolama ömrü vardır. Bu depolama ömrü serin, karanlık ortamlarda daha da uzatılabilir.

Neden Biyobozunur Madde Kullanmalıyız?

Çünkü yılda 200 milyon ton plastik üretiliyor ve bunların %80’i doğaya atık olarak atılıyor. Bu atıkların ise %50’sini ambalaj atıkları oluşturuyor. Çevreyi korumak ve plastiğin doğaya zarar vermesini engellemek için okso biyo bozunur madde kullanımı gerekir. Biyobozunur katkı kullanılarak üretilen plastiklerin gıda ile temas etmesi uygundur. Bu konu hakkındaki gerekli testler yapılmış ve ürünümüz sertifikalandırılmıştır. Ürünümüz doğada zararlı atık bırakmadığı ASTM 6954 protokülü ile doğrulanmıştır. Çevre sorumluluğunun gerekliliklerini karşılamaktadır.

Toptan Satış İçin

Hemen Teklif Alın

  Doğada bozunur (Biyobozunur) Plastik Katkısı Nasıl Kullanılır?

  Plastik maddenin üretimi esnasında hammaddeye %1 oranında katılır. Üretilen plastik madde kullanım ömrünü tamamladıktan sonra “katkı” maddenin doğada çözünerek yok olmasını sağlar.  

  image
  image
  image
  Genopak

  SAĞLIKLI GIDA, SAĞLIKLI YARINLAR

  Tüketimin artması ve yerleşim alanlarının çok genişlemesi beraberinde üretim ve tüketim süreci arasında geçen mesafeleri uzatmıştır. Bunun sonucunda dayanıklılığı fazla paketlemelere ihtiyaç doğmuştur. Oksijen emiciler bu ihtiyacın en sağlıklı çözüm yoludur.

  image
  image
  image
  Genopak

  "GENOPAK İŞLETMENİZE EN UYGUN ÇÖZÜMLERİ ÜRETİR"

  Sağlıklı gıda ambalajlama konusunda genopak, ihtiyacınız olan tüm çözümleri üretmenize yardımcı olmaktadır. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz

  SAFLIĞI TECRÜBE İLE KORUYORUZ...