genopak
vci1
VCI Ambalaj

[Genopak]
VCI Ambalaj Nedir?

VCI (volatile corrosion inhibitör) kelimesi uçucu korozyon önleyici anlamına gelen özel kimyasallar içeren kâğıt, streç ya da poşet grubu ürünleri ifade eder. VCI özellikli ambalaj ve kâğıt malzemeler, VCI moleküllerini, sarıldığı metal malzeme yüzeyine salarak, malzemeyi pas ve korozyon etkisinden korur.

VCI Ambalajlar Nerelerde Kullanılır?

VCI ambalajlar metal, demir, elektronik kart, el aletleri, makine ve yedek parça, otomotiv, havacılık, savunma sanayi gibi birçok sektörde, metal korozyonu ile mücadele etmede ve paslanma sonucu oluşacak ekonomik kayıpların önüne geçmede paketleme malzemesi olarak kullanılır.

VCI ürünleri ayrıca uzun deniz aşırı sevkiyatlarda, konteyner, demiryolu ve kara taşımacılığında istenmeyen paslanma ilerlemeleriyle mücadele etmede ve böylelikle metal yüzeyini nem, pas ve korozyonun zararlarından korunmak için kullanabilirsiniz.

Toptan Satış İçin

Hemen Teklif Alın

  VCI Kâğıt ve Torba Fiyatları

  VCI torbalar, ürünlerinize sağladığı fayda dikkate alındığında kullanımı ekonomik olarak makul ürünlerdir. Detaylı fiyat bilgisi için kullanacağınız ürün ve uygulama yüzeyi hakkında bilgi vermeniz halinde Genopak olarak sizin içine en uygun fiyat teklifini hazırlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

  VCI Torba/Kâğıt Nasıl Çalışır?

  VCI teknolojisi, uygulandığı her paketin veya ambalajın içerisinde koruyucu bir ortam oluşturacak şekilde çalışır. VCI içerikli ambalaj malzemelerinin içindeki VCI molekülleri, kapalı alandaki metal yüzeylerin üzerinde görünmez bir koruyucu kalkan oluşturmak için havada hareket eder. Bu VCI kalkanı metal özelliklerini değiştirmez.

  Bunun yerine oksijen, nem ve diğer aşındırıcı elementlerin metal yüzeye saldırma ve pas oluşturma yeteneğini engeller. Metal kısım VCI ambalajından veya kapalı alandan çıkarıldıktan sonra, VCI molekülleri uzaklaşır ve metal bileşenler, makineler veya ürünler hemen kullanıma hazır hale gelir. Temizlik veya yağdan arındırma gerekmez.

  Korozyonu durdurur. VCI molekülleri, en karmaşık şekillerde bile girintilere ve ulaşılması zor alanlara göç eder. Moleküller, metal parça üzerinde sürekli bir bariyer oluşana kadar metal yüzey üzerinde birikir.

  Metaller VCI ile sarıldığında veya paketlendiğinde, kimyasallar, ambalaj ortamında uçarak metal yüzeyinde koruyucu bir moleküler tabaka oluşturur. Bu koruyucu tabaka, nem, tuz, kir, oksijen ve diğer korozyona neden olan malzemelerin doğrudan metal üzerinde birikerek pas ve korozyona neden olmasını önleyen bir bariyer görevi görür.

  VCI Torba ve Kâğıt Ambalajlar Sağlığa Zararlı Mıdır?

  VCI torbalar çevreci ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretilmektedir.

  VCI Ambalajlar Ürünümü Ne Kadar Süre Korur?

  VCI torbaların ürünü koruma süresi ortamın bağıl nem değeri, metal malzemenin yüzeyi, uygulama şekli, uygun hava akışı ve sıcaklık faktörlerine bağlı olarak değişmek ile birlikte, doğru kullanıldığında metal malzemeleri yıllarca koruyabilir.

  image
  image
  image