Oksijen emicilerin taze tutma özelliği var mıdır? Bakteriler, paketlenmiş gıdalarda uygun ısı ve nem koşullarında hızla çoğalır ve bu sayede renk ve koku değişikliklerine neden olur. Bu nedenle, ambalajlı gıdaların oksijen emicilerle paketlenerek taze tutulması önemlidir.

Oksijen emicilerin taze tutma özelliği sayesinde oksijen emiciler paketteki oksijeni hızla emer ve aerobik ortamı oksijensiz duruma (oksijen konsantrasyonu <% 0,1) etkili bir şekilde düşürerek, ortamdaki aerobik bakteri ve mantarların gelişimini engeller. Bu durum üretici acısından yalnızca kullanılan katkı maddelerinin miktarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda mikroorganizmaların büyümesini önler ve yağ oksidasyonunu engeller.

Oksijen Emicilerin Taze Tutma Özelliği Ne Kadar Etkili?

Oksijen absorberlar, gıdaların muhafazası için geliştirilmiş en son teknolojilerden biridir. Böyle bir buluş, farklı disiplinlerin bilimsel olarak birleşmesinin bir meyvesidir. Genopak olarak Türkiye distribütörlüğünü yaptığımız Ageless marka oksijen emiciler, gıda koruma teknolojisi konusunda dünya tarafından tanınmaktadır.

Ageless gıdaların üretim, depolama, teslimat, teşhir ve satış aşamalarında taze tutulması için, gıdayı korumaya yönelik insan ve çevre dostu bir teknolojidir.

Ageless üstün gıda koruma teknolojisi sayesinde, gıdaların tat, renk, koku ve kalitelerinde herhangi bir değişikliğe uğramasını önleyerek, gıdaların orijinal biçimini ve biyokimyasal kalitesini korumayı hedeflemektedir.

Oksijen Emici

Sıcaklı ve Nem Koşulları

Yeterli sıcaklık ve nem koşullarında oksijen varlığında oldukça hızlı büyüyen mikroorganizmalar, gıdalarda istenmeyen tat ve kalite değişikliklerinin meydana gelmesine sebep olur. Bu nedenle oksijen emiciler gıdaları, doğal hallerine zarar vermeden taze tutmanın en iyi yoludur.

Gıda ve ambalaj sektörlerinde uzun yıllar deneyimli uzmanlarımız, öncelikle ürününüz için en uygun ambalajlama yöntemini belirledikten sonra, sizin için en uygun oksijen emici kapasitesi yapılan testler sonucu netleştirilir. Ardından geniş cc aralıklarına sahip stoğumuzdan, gıda ürünü ve regülasyonlara uyumlu oksijen tutucu siparişiniz aynı gün kargo ile tarafımızdan size ulaştırılmaktadır. Size özel baskılı ürün ve uygulamalarda ise termin süreleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kullanılan oksijen absorber kalitesi burada çok büyük bir etkendir. Şu bilinmelidir ki oksijen tutucunun ortam havası ile temas ettiği her an oksijen emicinizin etkinliği azalacaktır. Bu süreyi minimumda tutmak sizin yararınıza olacaktır.